25,000 تومان
 • فروشنده : بانک تحقیق

 • کد فایل : 64461
 • فرمت فایل دانلودی : doc
 • تعداد مشاهده : 2754
سوال از فروشنده

آخرین فایل ها

- بیشتر -

اقدام پژوهی معاون آموزشی کاهش تعداد غائبین

اقدام پژوهی معاون آموزشی کاهش تعداد غائبین

0 2.8k

اقدام پژوهی معاون آموزشی کاهش تعداد غائبین

گروهی انجام ندادنِ کار، به معنی عدم استفاده از امکاناتی است که در اختیار داریم، کسانی که قابلیت قرارگرفتن در کنار ما و در یک گروه را دارند، با توانایی های مختلف خود، هر یک سرمایه بالقوه ای هستند که بی توجهی به آن ها عقلایی نیست. متخصصان امروز مي‌خواهند به ايجاد جهاني سالم و پويا كمك كنند، نه اينكه صرفاً دانش‌آموختگان را به بازار كار بفرستند.

ما واقعاً مي‌خواهيم فرصت‌هاي يادگيري را چنان فراهم كنيم كه دانش‌آموزان امروز شهروندان فرهيخته و توانمند فردا شوند، مسلماً چنين شهرونداني كه خوب تربيت شده‌اند براي فرزندان خود دنياي بهتري مي‌سازند. كارفرمايان روشنفكر خواستار همكاراني هستند كه در زمينه كار، سازمان و مشكلات همه ‌جانبه بارقه‌اي از شور و هيجان داشته باشند؛ يعني اعضاي فعال تمام‌وقت در محيطي كيفي باشند. تعهد نسبت به بالا بردن كيفيت در آموزش و پرورش مستلزم مشاركت‌هاي فعال و مستمر در جهت بهبود آنچه به كار مي‌بريم، مي‌باشد.

همگان در آموزش و پرورش تأكيد دارند كه بايد دانش‌آموزان افرادي موفق و شهرونداني مؤثر در جامعه شوند، درحالي‌كه فعاليت‌ها بايد طوري طراحي شوند كه دانش‌آموزان بتوانند خويشتن را در جهت كسب موفقيت ياري نمايند( كافمن و زان، ترجمه سليمي و اسحاقيان، ۱۳۷۷). هم چنین ما در عصر جهش های تکنولوژیک، در یک شرایط رقابتی سنگین در همه عرصه های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی قرار داریم. در شرایطی که رقبا با استفاده از بهره فعالیت های جمعی، پروژه های بزرگی را اجرا می کنند و بدین وسیله سلطه خود را بر جهان می افزایند، بی تفاوتی نسبت به فواید کار جمعی می تواند موقعیت ما را در جهان تضعیف کند.

نحوه نوشتن اقدام پژوهی معاون آموزشی کاهش تعداد غائبین

چطور یک اقدام پژوهی معاون آموزشی کاهش تعداد غائبین را بنویسیم؟ برای نوشتن یک اقدام پژوهی معاون آموزشی کاهش تعداد غائبین باید در ابتدا مشخصات و ویژگی های آن را ثبت کنید. به این صورت که تمامی مشخصات از جمله:

 • نام درس مورد نظر
 • پایه تحصیلی آموزشی
 • زمان
 • نام مدرسه
 • تعداد شاگردان
 • و…

ثبت میشود. پس از آن برای ادامه نوشتن یک اقدام پژوهی معاون آموزشی کاهش تعداد غائبین، باید اهداف آن را به خوبی بیان کنید و بگویید که هدف شما از نوشتن این سناریو چیست و در آخر قرار است که به چه چیزی برسید؟ پس از آن نیز به اهداف رفتاری در اقدام پژوهی معاون آموزشی کاهش تعداد غائبین اشاره ای داشته باشید.

چگونه و بر اساس چه الگویی قرار است تدریس کنید؟ روش های تدریس در اقدام پژوهی معاون آموزشی کاهش تعداد غائبین شما چیست؟ تمامی این ها را به خوبی بنویسید و ثبت کنید. فضای کلاس خود را شرح داده و به خوبی توضیح دهید. وسایل مورد استفاده شما در اقدام پژوهی معاون آموزشی کاهش تعداد غائبین چیست و همینطور بگویید که در انجام این فعالیت از دانش آموزان خود چه انتظاری دارید؟

تمامی مشخصات برای اجرا و نوشتن اقدام پژوهی معاون آموزشی کاهش تعداد غائبین را بیان کنید و در انتها نیز به نتیجه گیری کل فعالیت بپردازید. به این صورت اقدام پژوهی معاون آموزشی کاهش تعداد غائبین شما نوشته شد و توانستید یک فایل کامل را ثبت کنید.

اقدام پژوهی معاون آموزشی کاهش تعداد غائبین چیست

اقدام پژوهی معاون آموزشی کاهش تعداد غائبین درواقع یکی از رویکردهای بسیار مهمی است که در این سالها توجه بسیاری از معلمان و دانشجویان را برانگیخته است. دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و معلمان در رابطه اجحاف دارند.آنهابا این مقوله کارورزی سه خود را ثبت می کنند.در چرخة بهبود وضعیت کارآموزی که بر چشم انداز، مشاهده و اصلاح طراحی آموزشی متمرکز است درگیر می نمایند. در نظام آموزش و پرورش معلمان و دانشجو معلمان به تدریس می پردازند.

یکی از روش های موفق که در پیشرفت تحصیلی تاثیر زیادی دارد یادگیری به شیوه همیاری یا کار گروهی است. معلم باید فعالیت های یادگیری از طریق همیاری را به گونه ای سازمان دهد که دانش آموزان احساس حقیقی وابسته بودن به یکدیگر را داشته باشند و بدانند که هیچ یک از اعضای گروه نمی توانند موفق باشند مگر اینکه تمام اعضا موفق شوند( رشد آموزش راهنمایی تحصیلی شماره ۲ آذر ۱۳۸۹ دوره شانزدهم ص۸). در سال‌هاي اخير، نظام آموزش و پرورش كشور ما با مشكلات متعددي روبه‌رو بوده است. حل اين مشكلات و برطرف كردن كاستي‌هاي آن يكي از دغدغه‌ها و نگراني‌هاي جدي دست‌اندركاران آموزش و پرورش است.

تعریف اقدام پژوهی معاون آموزشی کاهش تعداد غائبین

در رابطه با تعریف اقدام پژوهی معاون آموزشی کاهش تعداد غائبین نظر این است که اقدام پژوهی معاون آموزشی کاهش تعداد غائبین یکی از موثرترین فرایندهای اثربخشی فعالیت دانشجویان است. و برای یاری رساندن به خود و دانش آموزان برای کارورزی و غلبه بر ترس از تغییرمی باشد. همچنین ترویج خلاقیت و تفکر انتقادی را به ارمغان دارد. وآزمایش درآوردن طراحی آموزشی و الگوهای برتر تدریس است. ازاین رو، می توان گفت که اقدام پژوهی معاون آموزشی کاهش تعداد غائبین در افزایش سطح دانش معلمان و یادگیری دانش آموزان نقشی بی بدیل دارد.

فرصتهای یادگیری و نگرش به کاربرد کارورزی سه و استفاده از الگوهای برتر تدریس در معلمان کنش پژوه بیشتر از معلمان عادی است.

مراحل اقدام پژوهی معاون آموزشی کاهش تعداد غائبین

الگوی نوین تدریس همان حکم سناریو را برای کارگردان دارد و به اعتراف همه کارگردانان هر قدر ،سناریو ،قوی تر و پخته تر باشد،مستندات جذاب تر و مؤثرتری می توان ساخت،بنابراین لازمه یک اجرا و تدریس موفق داشتن الگوی نوین تدریس قوی می باشد.

اما در حال حاضرمتأسفانه این مهم مورد غفلت معلمان قرار گرفته و اکثر معلمان بدون الگوی نوین تدریس وارد صحنه ی اجرا و تدریس می شوند و راحت ترین راه آزمون این ادعا و فرضیه آن است که یک پژوهشگر در یک روز خاص به چند مدرسه مراجعه کند و درصد معلمانی که با الگوی نوین تدریس وارد مدرسه می شوند را در یک تحقیق میدانی مورد مطالعه قرار دهد.

بهترین نمونه های الگوهای نوین تدریس را می توان در قالب اقدام پژوهی معاون آموزشی کاهش تعداد غائبین و کاروزی سه جستجو نمود که به بهترین شکل ممکن برای شما عزیزان نمونه های کاملی را در سایت نهاده ایم.

نمونه اقدام پژوهی معاون آموزشی کاهش تعداد غائبین فردی

آیا در پی آنید که اقدام پژوهی معاون آموزشی کاهش تعداد غائبین یعنی چه ؟.باید گفت که اقدام پژوهی معاون آموزشی کاهش تعداد غائبین، به اجرا درآوردن آموخته های طراحی آموزشی در کارورزی سه و اجرای آن در مدرسه و کلاس درس است. این مدل پژوهش دانشجو معلمان تلاش می کند که آنان را در فرایند طرح سؤال بیاورد.همچنین برنامه ریزی، عمل، مشاهدة فعال، بازخورد و بازاندیشی و یادگیری گرد هم آورد . به تبادل نظر، تجربه، و یادگیری از یکدیگر ترغیب سازد. این گونه موارد در کل کارورزی سه نامیده می شود.

رشد روزافزون جمعيت دانش‌آموزي و افزايش تقاضا براي آموزش، مستلزم فراهم آوردن محيط آموزشي مناسب همراه مشاركت تمام اعضاي مدرسه در امور جاري آن است. اداره امور مدرسه بايد مبتني بر تصميم‌گيري مشترك، استقلال نسبي، انعطاف‌پذيري، روش‌هاي غيرمتمركز و مشاركت‌جويانه باشد تا فضاي مدرسه را پويا، پرنشاط و فعال نمايد و توانمندي‌ها و خلاقيت‌هاي مديران و معلمان و دانش‌آموزان را شكوفا و متجلي سازد، از طرف ديگر سياست‌هاي راهبردي آموزش و پرورش بر تمركززدايي، مدرسه‌محوري و توسعه مشاركت همه‌جانبه متمركز است كه با تفويض اختيارات و مشاركت دانش‌آموزان در امور مدرسه، زمينه تحقق اهداف تعليم و تربيت همگاني فراهم مي‌شود.

اقدام پژوهی معاون آموزشی چگونه توانستم تعداد غائبین را به کمک ایجاد مدرسه شاد و با نشاط و تدوین آیین نامه انضباطی کاهش دهم ؟ با نگارش برنامه قابل ویرایش ورد و به صورت کامل و دقیق در ۲۹ صفحه

اقدام پژوهی معاون آموزشی چگونه توانستم تعداد غائبین را به کمک ایجاد مدرسه شاد و با نشاط و تدوین آیین نامه انضباطی کاهش دهم ؟ نمونه ای کامل و بی نظیر در سایت جام دانش

کانون تخصصی پژوهش در عمل یکی از بهترین گروه های تخصصی تهیه و تنظیم و نگارش اقدام پژوهی معلمان بر این باور است که در نگارش اقدام پژوهی مانند اقدام پژوهی معاون آموزشی می بایست کلیه مراحل نگارشی و تنظیم مقاله به صورت کامل و دقیق رعایت شود.در این رابطه هم اقدام پژوهی معاون آموزشی را تایید ومبتنی بر آخرین بخشنامه ارسالی از وزارتخانه می داند.

مطالبی که در اقدام پژوهی معاون آموزشی موجوداست عبارت است از :

اقدام پژوهی کاهش تعداد غائبیین به کمک ایجاد مدرسه شاد و با نشاط

دیباچه مطالب کاهش تعداد غائبیین به کمک ایجاد مدرسه شاد و با نشاط

چکیده و مقدمه موضوع کاهش تعداد غائبیین به کمک ایجاد مدرسه شاد و با نشاط

بیان مسئله پژوهش کاهش تعداد غائبیین به کمک ایجاد مدرسه شاد و با نشاط

شرایط و توصیف وضعیت حاضر کاهش تعداد غائبیین به کمک ایجاد مدرسه شاد و با نشاط

جمع آوری داده ها و شواهد یک کاهش تعداد غائبیین به کمک ایجاد مدرسه شاد و با نشاط

تفسیر و تجزیه داده ها و اطلاعات کاهش تعداد غائبیین به کمک ایجاد مدرسه شاد و با نشاط

ارائه راه حل ها وراهکارهای نوین موقتی در رابطه با کاهش تعداد غائبیین به کمک ایجاد مدرسه شاد و با نشاط

ارائه راه حل ها وراهکارهای جدید و نظارت بر آن کاهش تعداد غائبیین به کمک ایجاد مدرسه شاد و با نشاط

تجزیه تحلیل اطلاعات

 • باتوجه به یافته های علمی ومشاهداتی که درشواهد۱بیان شد ومصاحبه هایی که باهمکاران آموزشگاه اولیا دانش آموزان انجام شدمویداین مطلب است که بهترین راه حل جهت شادکردن دانش آموزان راهنمایی وارشادکردن آنان به بازی هایی ازقبیل بازی های بومی ومحلی مانند طناب بازی و….و ورزش های صبحگاهی درمراسم آغازین وبرگزاری مسابقات ورزشی درساعت استراحت و بازی های بی خطر می باشد که باعث شادی ونشاط دانش آموزان می گردد. و با جذاب شدن محیط مدرسه به فکر بیرون رفتن در ساعات کلاسی نباشد.

ارائه راه حل موقت :

(روش هاوراهکارهای ایجادشادی ونشاط درمحیط آموزشی وساعت استراحت کلاسی )

۱-دیوارکلاس وراهروودیوارهای محوطه ی آموزشگاه بایدازخشکی وبی روحی خارج شودوبهترین راهکاردراین خصوص مزین کردن فضای آموزشی به پوسترهای مناظرطبیعی وتاریخی ورنگ آمیزی آنهااست که باعث شادی ونشاط درمدرسه می باشد.(به اعتقادروانشناسان رنگ هادرخلق شادی وانبساط روحی معجزه می کند -:روانشناسی بازی دکتراحمدوند)

۲-پارک وشهربازی جذاب ترین فضاهابرای نوجوانان وحتی بزرگسالان هستندروی همین اصل بایدفضای مدرسه حتی الامکان بافضای پارک وجنگل شبیه سازی شودودانش آموزان درساعت استراحت کلاسی به ورزش های بی خطروبازی های آموزشگاهی روی بیاورندکه هم شادی آنهاارضا شودوهم انرژی جسمی آنهاتخلیه شود.

۳-کشورماازلحاظ قومی وزبانی وسبک زندگی مردمی بسیارمتنوع است وتمامی اقوام وطوایف مانندپازلی هستند که ایران رادرنقشه جغرافیایی جهان جاودانه ساخته اند دراین میان بازی های محلی به اذعان اکثرجهانگردان خارجی جذاب ترین بخش فرهنگ سنتی ایران زمین راتشکیل می دهندانجام بازی های محلی درمدارس وبخصوص درساعت استراحت کلاسی نه تنهااین بخش ازفرهنگ کشورراازغبارفراموشی حفظ خواهدکردبلکه موجی ازنشاط- تلاش- شادی- رقابت ومثبت اندیشی درمدرسه ایجادمی کند.

هم اکنون تیم تدوین فایل های پژوهشی atablesoccer نمونه پروژه جدیدی را جهت بهره مندی شما عزیزان با عنوان اقدام پژوهی معاون آموزشی قرار داده است. اقدام پژوهی معاون آموزشی نمونه دقیقی از فایل حاضر است که توسط تیم پژوهشی تیم تدوین فایل های پژوهشی atablesoccer جهت بهره مندی شما عزیزان قرار داده است. تیم تیم تدوین فایل های پژوهشی atablesoccer از هیچ تلاشی در راستای تنظیم فایل اقدام پژوهی معاون آموزشی نهایت تلاش خود را نموده است و محتویات فایل اقدام پژوهی معاون آموزشی را به تایید می رساند.

مراحل اجرا 

اقدام اول:

پس ازبررسی محیط آموزشگاه ودرنظرگرفتن فضاهای مناسب جهت انجام کاربرای ایجادتغییرات درخصوص رنگ آمیزی مدرسه ودیوارهای حیاط جهت بانشاط کردن مدرسه واردمذاکره شدیم. پس ازمشورت وجلسه باانجمن اولیا ومربیان قول مساعددادندکه پس ازتعطیلی مدارس وباکمک مالی انجمن دیوارهارنگ آمیزی وشعارهای مذهبی ونوشته های علمی برروی دیوارهاجهت لذت بردن دانش آموزان وهمچنین افزایش سطح علمی آنهانوشته شودوهمچنین می توان ازدست نوشته های آنان برروی دیوارهاکمک گرفت که خوداین عمل دانش آموزانبسیاردرشادابی ولذت آنهاکمک می کند .

اقدام دوم:

باتوجه به این که ورزش وبازی دردوران آموزشگاه جزونیازهای اصلی واساسی نوجوانان می باشدتاانرژی های مازادخودراازاین طریق تخلیه نمایندوهمچنین بازی باعث شکل گیری شخصیت نوجوانان درسنین بزرگسالی می شودمارابرآن داشت تابه فکروسایل شادی بخش وجذاب  درآموزشگاه بیفتیم ولی چون نصب وسایل بازی هزینه براست ونیزآموزشگاه فضای کافی برای نصب وسایل راندارد امکان پذیرنمی باشداما ما ازهمکاران عزیز فرهنگی تقاضاداریم درآموزشگاههایی که فضای کافی دارندویاازنظر مالی مشکلی ندارندبرای این کار اقدامات لازم راانجام دهندویاباکمک خوددانش آموزان واولیای آنان درخت بکارندتاهم محیط آموزشگاه ازنظر اکسیژن تامین شودوهم فضایی آرام بخش برای دانش آموزانایجادشود.

اقدام سوم:

باتوجه به این که اقدام دوم امکان پذیرنبود به فکراین افتادیم که برای شادی ونشاط دانش آموزان  ازوسایلی استفاده کنیم که نیاز به فضا وهزینه زیادی نداشته باشد پس به همین خاطرتصمیم گرفتیم که ورزش صبحگاهی رادرمراسم آغازین فعال ترنماییم وبرای این منظور با مربی محترم تربیت بدنی هنرستان نیز هماهنگ شدکه هرروز ۵دقیقه رابه این کاراختصاص دهدواین کاریک ماهی است که درآموزشگاه اجرامی شود که باعث شادابی دانش آموزانورضایت همکاران محترم شده است .

دومین اقدامی که انجام گرفت ونتیجه بخش ورضایت مندبود ودانش آموزان بسیارراضی وخشنودبودندروی آوردن آنهابه بازی های ورزشی ازقبیل والیبال -بسکتبال-توپ راکت-بدمینتون وطناب بازی وهمچنین برگزاری مسابقه ی جذاب طناب کشی بود که هیچ هزینه ی اضافی دربرنداشت .فقط ذوق واشتیاق وعلاقه مندی آنهارابه ورزش چندبرابرنمودونکته ی بسیارجالب این که ازدرگیری های فیزیکی ولفظی وبی هدف ونگران کننده ای که قبلا درساعت استراحت کلاسی انجام می گرفت کاسته شد .

سومین اقدام مهمی که در این راستا انجام دادیم تدوین یک آیین نامه انضباطی جدی و نصب آن در راهرو هنرستان بود که اگر دانش آموزان در ساعت کلاسی غیبت غیر موجه داشته باشند به صورت جدی با آنها برخورد خواهد شد و نمره انضباط آنها به شدت تحت تاثیر این موضوع خواهد گرفت. بنا بر این دانش آموزان سعی می کردند. به فکر غیبت غیر موجه نیفتند و بیشتر به در س و مدرسه اهمیت بدهند.

مراحل پیگیری غیبت دانش آموز توسط اولیاء محترم :

۱- درروز غیبت : تماس ولی محترم تا قبل از ساعت ۹ صبح واعلام غیبت دانش آموز .

۲- روز پس از غیبت :

الف ) در صورت بیماری دانش آموز و داشتن گواهی پزشکی  :

ارائه گواهی پزشکی + دست نوشته ی ولی محترم توسط دانش آموز در اولین روز پس از غیبت

ب ) در صورت عدم مراجعه به پزشک و نداشتن گواهی پزشکی و در سایر موارد :

حضور ولی محترم به همراه دانش آموز در اولین  روز پس از غیبت و ثبت در دفتر مربوطه قبل از ورود دانش آموز به کلاس

۲ تذکر ۱ – پس از طی مراحل پیگیری و گزارش غیبت توسط ولی محترم ، تشخیص موجه و یا غیر موجه بودن غیبت به عهده مسئولین مدرسه وشورای آموزشگاه می باشد .

۲ تذکر ۲ – در صورت عدم پیگیری ولی محترم در هر یک از مراحل پیگیری غیبت مانند تماس نگرفتن تا ساعت ۹ صبح ، حاضر نشدن در روز پس از غیبت و یا عدم ارائه  دستنوشته و یا گواهی پزشکی ، غیبت دانش آموز غیر موجه فرض می گردد و سبب کسر نمره انضباط خواهد بود  .

۲ تذکر ۳ – در صورت عدم پیگیری و مراجعه ولی محترم ، دانش آموز در کلاس پذیرفته نخواهد شد .

۲ تذکر ۴ – غیبت در هر یک از آزمونهای ماهانه که بصورت هماهنگ برگزارمی گردد ، نمره صفر در درس مربوطه را بهمراه خواهد داشت

در دنیای کنونی زندگی که متفاوت از زمان های گذشته است پدیده های جدید متنوع و به هم پیچیده آنچنان فراوان و نو به نو شده اند که دانایی ها، توانایی ها و امکانات را اجتناب ناپذیر می کند. البته این دانستنی ها و مهارت ها باید قادر باشند امنیت روانی و احساس زیبایی دوستی را در مواجهه با مشکلات زندگی تضمین کند. در روند استفاده از امکانات در راه مقابله منطقی و فراگیر مسایل دنیای جدید به خصوص نگرش های جوانان باید از اصول بهداشت روانی استفاده نمود، چرا که نوجوانان ما نیازمند فضای شاد برای شاداب زیستن هستند.در شرایطی که اکثر منازل شهری تبدیل به آپارتمان های کوچک و به دور از فضاهای بازی شده است.حداقل کاری که می توان در تامین بهداشت جسمی و روحی فرزندان داشته باشیم ایجاد فضای مفرح و شاد ی بخش در مدرسه است.زیرا اگر فضاسازی مناسبی در مدارس انجام شود به شاد زیستن فرزندان خود کمک بسیار مهمی خواهیم کرد.

برای دست یابی به تحقق آرمان های مربوط به شاداب سازی مدارس باید تحولات جدی در نگرش مدیران و مسئولان نظام آموزش و پرورش ایجاد نمود.در واقع شاداب سازی مدارسرا باید در ابعاد ظاهری و ابعاد معنوی جستجو کرد.

جمع آوری شواهد دو  پیرامون مقوله کاهش تعداد غائبیین به کمک ایجاد مدرسه شاد و با نشاط اقدام پژوهی معاون آموزشی

اجرای ارزشیابی تاثیر اقدامات نوین کاهش تعداد غائبیین به کمک ایجاد مدرسه شاد و با نشاط اقدام پژوهی معاون آموزشی

اجرای گزارش نهایی و بیان تجدید نظر کاهش تعداد غائبیین به کمک ایجاد مدرسه شاد و با نشاط اقدام پژوهی معاون آموزشی

کسب نتایج  پیرامون مقوله کاهش تعداد غائبیین به کمک ایجاد مدرسه شاد و با نشاط اقدام پژوهی معاون آموزشی

راهکار ها و پیشنهادات  کاهش تعداد غائبیین به کمک ایجاد مدرسه شاد و با نشاط اقدام پژوهی معاون آموزشی

فهرست منابع مورد استفاده  کاهش تعداد غائبیین به کمک ایجاد مدرسه شاد و با نشاط اقدام پژوهی معاون آموزشی 

منابع:


ارسال دیدگاه

برای ارسال نظر لطفا ورود یا ثبت نام کنید.

25,000 تومان